Geçmiş Olsun Mesajı

Hastalık veya zor zamanlar, hayatın bir gerçeği. Bu tür durumlarda, sevdiklerimiz için elimizden geleni yapmak isteriz ve onlara biraz olsun destek olmak için bir şeyler söylemek isteyiz. Ancak, tam olarak ne söyleyeceğimiz konusunda çoğu zaman endişeli veya kararsız olabiliriz.

Bu makalede, sevdiklerimize gönderebileceğimiz en uygun geçmiş olsun mesajlarını ele alacağız. Kısa ve basit mesajlar mı istiyorsunuz yoksa uzun ve duygusal olanları mı? Arkadaşınıza mı, ailenize mi yoksa iş arkadaşınıza mı mesaj göndermek istiyorsunuz? Bu makalede, hepsini bulabileceksiniz.

Ayrıca, resmi olmayan ancak profesyonel bir kibarlıkla bağlantılı olan iş arkadaşlarımıza gönderebileceğimiz mesajları da ele alacağız.

Hepimizin sağlık ve mutluluk dolu günleri dileriz.

Arkadaşa Geçmiş Olsun Mesajı

Arkadaşınızın hastalandığını öğrendiğinizde, ona yardım etmek için en öncelikli şey onun yanında olduğunuzu göstermek olacaktır. Çünkü hastalık, insanın kendini yalnız hissetmesine ve moralinin bozulmasına neden olabilir. Arkadaşınıza gönderebileceğiniz güzel bir mesaj, onun moraline katkıda bulunabilir.

Kendinizi onun yerine koyarak, ne söylemek isteyebileceğinizi düşünebilirsiniz. Ona sevginizi ve desteğinizi hissettirmek için bazı mesaj örnekleri:

 • Çok geçmiş olsun! Berk, sen güçlü bir insansın ve bu hastalığı yeneceksin. Her zaman senin yanındayız.
 • Arkadaşlar zor zamanlarda birbirini yalnız bırakmaz. Seni seviyoruz ve çok özledik. Çabuk iyileş ve bize kavuş!
 • Hastalık sadece bir engel, sen onu aşabilirsin. Her zaman yanındayız ve seni destekliyoruz.

Bu mesajlar, arkadaşınızın moralini yükseltmek için güzel birer seçenek olabilir. Unutmamanız gereken şey, onun yanında olduğunuzu ve ona destek verdiğinizi göstermektir.

Ailenize Geçmiş Olsun Mesajı

Ailenin içinde birinin hastalandığını öğrenmek her zaman zor bir durumdur. Onlara desteğinizi göstermek için birkaç güzel kelime söylemek, moral vermek de yardımcı olabilir. Eğer bir mesaj göndermek isterseniz, öncelikle içten ve samimi olmalısınız.

Birkaç örnek vermek gerekirse:

 • Senin için dualarımızı etmeye devam edeceğiz. Çok geçmeden sağlığına kavuşmanı diliyorum.
 • Aileniz bizim için önemli ve şu an zor bir dönemden geçtiğinizi biliyoruz. Sizlerle birlikte güçlüyüz ve ihtiyacınız olduğunda her zaman buradayız.
 • Seninle beraberiz ve her zaman yanında olacağız. Hastalık geçici ama sevgi ve destek kalıcıdır. İyileşeceksin, bunu biliyoruz.

Unutmayın, aile desteği kıymetlidir. Sizler de aile bireylerinize güç vermek için bir arada olun ve onlara destek olmaya devam edin.

Kısa ve Basit Geçmiş Olsun Mesajları

Hasta olan bir arkadaşınıza veya aile üyesine geçmiş olsun mesajı göndermeniz gerektiğinde, bazen kısa ve net bir mesajın yeterli olduğunu düşünebilirsiniz. Aşağıdaki mesajlar, hastalıkla mücadele eden birine gönderebileceğiniz kısa ve güzel mesajlardır.

 • Başınız sağ olsun! En kısa sürede iyileşmeniz için dua ediyorum.
 • Sana kısa zamanda şifa diliyorum. Seninle beraberiz.
 • Seni özledik, acele iyileş!
 • Bugün seni özledim ve iyileştiğinde yeniden aramızda olmanı sabırsızlıkla bekliyorum.

Bu zor zamanlarda yanındayız.

Bu zor zamanlarda yanındayız. Sana destek için buradayız ve seni yalnız bırakmayacağız. Herhangi bir şeye ihtiyacın olduğunda bize söyle, sana yardımcı olmak istiyoruz. Çabuk iyileş! Seni özledik ve yeniden aramızda olmanı bekliyoruz.

Sana kısa süre içinde sağlığına kavuşmanı dilerim.

Hastalıkla mücadele eden arkadaşınıza veya aile üyenize gönderebileceğiniz kısa ve güzel bir geçmiş olsun mesajı:

Sana kısa süre içinde sağlığına kavuşmanı dilerim.
Biraz zaman dinlen ve iyileş.

Umarım sağlığına kavuşmak için gereken tüm destek ve ilacı alırsın. Seni seviyoruz ve yanındayız.

Uzun ve Duygusal Geçmiş Olsun Mesajları

Hastalığı ciddi olan birine geçmiş olsun mesajı göndermek daha uzun ve neşeli mesajlardan daha duygusal ve samimi olmalıdır. Bu zorlu zamanlarda hastaların moralini yükseltmek ve onların yanında olduğunuzu hissettirmek önemlidir. İşte, hastalığı ciddi olan birine gönderebileceğiniz uzun ve duygusal geçmiş olsun mesajlarından bazıları:

 • “Bu zorlu dönemde seni sevgimizle sarıyoruz. Seninle beraberiz.”
 • “Sana tekrar güçlü, sağlıklı ve mutlu günler diliyorum.”
 • “İyileşmek için ihtiyacın olan tüm mucizelerin gerçekleşmesini umuyorum. Sabırlı ol ve emin ol, sen güçlüsün ve başaracaksın!”
 • “Bu zor süreçte yanında olamıyoruz ama sürekli seninle beraberiz ve seninle kalbimizdeyiz.”

Bu tür mesajlar hastaların moralini yükseltecek ve onlara destek olduğunuzu hissettirecektir. İşaret edilen geçmiş olsun mesajlarını kullanarak hastalığı ciddi olan birini mutlu edebilir ve tedavisine destek olabilirsiniz.

Bu zorlu dönemde seni sevgimizle sarıyoruz. Seninle beraberiz.

Bu zorlu dönemde olduğun için üzgünüz ama seni hem sevgimizle hem de desteğimizle sarıyoruz. Bize ne zaman ihtiyacın olursa yanında olacağız. Seni çok seviyoruz ve bu zorlu süreçte seninle beraberiz. Umarım çok kısa sürede eski sağlığına kavuşursun ve mutlu günlerine geri dönersin. Seni güçlü ve sağlıklı halinle görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Tekrar sağlığına kavuşmana vesile olacak dualarımız seninle.

İyileşmek için ihtiyacın olan tüm mucizelerin gerçekleşmesini umuyorum. Sabırlı ol ve emin ol, sen güçlüsün ve başaracaksın!

Seni çok sevdiğimizi ve yanında olamadığımız için üzgün olduğumuzu biliyorum ama kalbimiz seninle. İyileşmek için ihtiyacın olan tüm mucizelerin gerçekleşmesini umuyorum. Bu süreçte sabırlı ol ve emin ol, sen güçlü bir insan ve başaracaksın. Seninle her adımda beraberiz. Bu zor süreçte yanında olamıyoruz ama seni asla yalnız bırakmayacağız. Sürekli seninle beraberiz ve seninle kalbimizdeyiz. Çabucak iyileşmen dileğiyle.

İş Arkadaşınıza Geçmiş Olsun Mesajı Gönderme

İş yerinde çalışan bir arkadaşınız hastalandığında onu moral bozukluğundan kurtarmak için birkaç güzel kelime söylemek önemlidir. Hasta olan arkadaşınızın işyerindeki verimliliği azalmış olabilir bu nedenle ona verilecek destek mesajları büyük önem taşır. İş yerindeki bir arkadaşınız için daha resmi bir mesaj tercih edebilirsiniz.

İş yerinde resmi birlikteliği devam ettirmek konusunda titiz olmak gerekir. Bu nedenle iş arkadaşınıza gönderilecek geçmiş olsun mesajı ciddi, anlamlı ve insancıl bir saygı uyandırmalıdır. Çalışma arkadaşınızın önemini vurgulayan birkaç güzel kelime aşağıdaki şekilde olabilir:

 • Geçmiş olsun, sizin için üzüldük
 • Acil şifalar diliyoruz, en kısa zamanda aramızda olmanız dileğiyle
 • Geçmiş olsun, işe dönene kadar herhangi bir ihtiyacınız varsa yardımcı olmak istiyoruz

İş yerindeki arkadaşınıza gönderilecek resmi geçmiş olsun mesajları, onları motive edici ve iş performansını yükselterek, onların iyileşmesine yardımcı olabilir.

İş arkadaşınızla daha kişisel bir bağ oluşturmak isterseniz, samimi ve içten bir geçmiş olsun mesajı gönderebilirsiniz, mesaj şöyle olabilir:

 • Sana sıcak bir kahve ile birlikte hemen yanıbaşınızda olacağımızın sözünü veriyorum. Geçmiş olsun
 • Seni çok seviyoruz ve burada seni bekliyoruz. İyileşene kadar yanındayız.
 • Umarız bir an önce senden güzel haberler alırız. Sana her türlü yardımcı olmak istiyoruz.

Bu gibi mesajlar arkadaşınıza kendini daha iyi hissettirecek, motivasyonunu yükselterek iyileşme sürecine yardımcı olacaktır.

Resmi Geçmiş Olsun Mesajları

İş ortamında, çalışma arkadaşınızın hastalandığını öğrenirseniz, ona yardımcı olmak ve destek vermek istersiniz. Bu nedenle, resmi olmayan ancak profesyonel bir kibarlıkla bağlantılı olan geçmiş olsun mesajları gönderebilirsiniz.

Örneğin, “En kısa zamanda sağlığına kavuşman için dualarımız seninle, sana iyi enerjiler gönderiyoruz” gibi mesajlar iş arkadaşınıza moral verebilir. Benzer şekilde, “Seninle aramızda çok hasret kaldık, en kısa zamanda aramıza dönmeni diliyoruz” demek, ona sıcak bir destek iletmek için uygun olabilir.

Örnek Mesajlar:
– Geçmiş olsun, umarım en kısa zamanda aramıza dönersin.
– Hayatın zorluğunu biliyoruz ancak sen güçlüsün, bu zorlu dönemi en kısa zamanda atlatacaksın.
– İşe döndüğünde, seni aramızda yeniden görmek için sabırsızlanıyoruz. Hızlı bir iyileşme diliyoruz.

Yukarıdaki örnek mesajlar, iş arkadaşınızın hastalığına dair bir ortamda ona resmi olmayan, ancak samimi bir kibarlıkla destek vermeniz için kullanılabilir.

Bir an önce eski sağlığına kavuşmanı diliyorum ve en kısa zamanda aramızda yeniden olmanı umuyorum.

Bir an önce eski sağlığına kavuşmanı diliyorum ve en kısa zamanda aramızda yeniden olmanı umuyorum. Seninle tekrar iş arkadaşı olarak çalışmak için sabırsızlanıyorum. Sana acil şifalar diliyorum ve sağlığına kavuşmana yardımcı olmak için elimden geleni yapacağım. İstersen, üzerinde çalıştığımız projeler hakkında sana güncel bilgileri atabilirim ve sen geri döndüğünde seni kolayca yakalayabiliriz. Kendine iyi bak ve sağlığına hızla kavuşman dileğiyle.

İş Arkadaşınıza Özel Geçmiş Olsun Mesajları

İş arkadaşınızın hastalandığını öğrendiğinizde, ona sadece resmi bir geçmiş olsun mesajı göndermek yerine, daha kişisel bir yaklaşımda bulunabilirsiniz. Mesela, iş arkadaşınızın ilgi alanlarını veya hobilerini biliyor olabilirsiniz. Bu bilgileri kullanarak ona neşeli bir mesaj gönderebilirsiniz. Ayrıca, iş arkadaşınızın geçmişini ve iş hayatını da göz önünde bulundurarak mesajınızı belirleyebilirsiniz.

Eğer daha samimi bir ilişkiniz varsa, ona bir pasta veya çiçek göndererek destek olabilirsiniz. Bu jestler, ona sevildiğini ve önemsendiğini hissettirecektir.

Örneğin:

 • “İşe döndüğünde seni yeniden aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz. İyileşirken bize ihtiyacın olursa, her zaman buradayız.”
 • “Hastalığı yenmek için çok güçlüsün ve senin kadar inançlı az sayıda insan var. Destekçin olduğumuzu unutma.”

İş arkadaşınızın hastalığına kendiniz de yakın bir zamanda yakalandıysanız, o zaman ona kendi tecrübelerinizden bahsedebilirsiniz. Belki de kendisine faydalı olabilecek tavsiyeleriniz olabilir.

Kısacası, bu zorlu süreçte iş arkadaşınızın yanında olduğunuzu hissettirecek mesajlar göndermek, onu hem moral olarak hem de psikolojik olarak destekleyecektir.

Senden uzakta olduğum için üzgünüm, ama seninle birlikteyiz ve iyi olmana yardımcı olmak istiyoruz. İyileşene kadar duamızdasın.

Sevdiğimiz biri hastalandığında bazen onların yanında olmak mümkün olmayabilir. Ancak, önemli olan onlara destek vermek ve moral vermektir. “Senden uzakta olduğum için üzgünüm, ama seninle birlikteyiz ve iyi olmana yardımcı olmak istiyoruz. İyileşene kadar duamızdasın.” Sadece bedensel olarak değil, manevi olarak da yanlarında olduğunuzu hissettirin. “Seni iyi olacağına içtenlikle inandığım için sabırsızlanıyorum. Sana herhangi bir şekilde yardımcı olmamızı istiyorsan, sadece bize söyle.” Böylece onların iyileşme sürecine katkıda bulunacağınızı gösterin.

Yorum yapın